Duyurular

2 duyuru listeleniyor.
16.06.2021
Duyuru

Bugün (16.06.2021) Natgas ve Dax30 ürünlerindeki kontratın son günüdür. 

Eğer bu iki üründen birinde açık pozisyonunuz varsa bu pozisyonunuzu devam ettirebilir ya da dilerseniz piyasa kapanmadan önce açık pozisyonunuzu kapatabilirsiniz.

Pozisyonunuzu devam ettirmeniz durumunda aşağıda belirtilen kuralları kabul etmiş sayılacağınızı bildirmek isteriz.

Vadeli işlem sözleşmeleri olan enstrümanlarda CDF (Contract for Difference) emtia ve yurtdışı endeksler gerçekleştirdiğiniz kaldıraçlı işlemlerde; 

işlem yapılan bu enstrümanın dayanağı niteliğindeki vadeli işlem sözleşmesinin bir vade sonu tarihi bulunmaktadır ve isterseniz bu tarihe kadar ilgili enstrümanda taşıdığınız açık pozisyonlarınızı kendiniz kapatabilirsiniz.

Eğer taşımak isterseniz, açık pozisyonların vade bitiş tarihi gelmiş olsa bile pozisyonunuzu (spot ürün gibi) devam ettirebilirsiniz. 

Bu tarihte, pozisyonlarınızın sonlandırılmadan açık kalması durumunda, mevcut kontrat ile devam etmekte olan işlemin, sonraki vadeye ait olan yeni kontrata aktarılması gerekecektir. Bu kontrat (vade) değişimi, (vade yenileme) işlemine Rollover denir. Bu durumda enstrümanın ilişkilendirildiği kontratlar arasında bir fiyat farkı var ise, "Bir önceki kontratın kapanış fiyatı ile Yeni kontratın açılış fiyatı arasındaki fark" hesabınızdan kesilir veya hesabınıza eklenir. Böylece hesabınız kontrat (vade) değişiminden kaynaklı fiyat değişiminden olumlu ya da olumsuz şekilde etkilenmez. Buna ilaveten, rollover işlemi sırasında tüm var olan ( stop ya da limit) emirleriniz silinecektir.

Rollover işleminde pozisyon yeni kontratta tekrar açıldığından yatırımcıdan spread maliyeti alınır.

30.08.2020
Balans FX Sinyal Uygulaması Yayında

Android uygulamamızı linkten indirebilirsiniz.